Бјорнер Супер сецко V5

-20%

Бјорнер Супер сецко V5

2,499.00 ден 1,999.00 ден

Со новиот Boerner V5 PowerLine сецко, сега работите уште побрзо, поточно и побезбедно од порано.

Прилагодливите додатоци овозможуваат различни облици на сечење. Можете да ренданте на 4 различни дебелини, да направите ленти на 4 начина и да исечете коцки на 2 различни големини. Со ова, 10 различни начини на сечење ви се достапни. Дополнителниот безбедносен држач за овошје исто така ви овозможува да искористите најголем дел од храната при обработката, а од друга страна – ги штити прстите од повреди од многу остри, патентирани сечила на Boerner.

Опис

Комплетот содржи:

  • Оригинално Бјорнер ренде за кујна
  • Штитник за прсти
  • Додаток сечило од 3,5 милиметри, за тестенини и мали коцки
  • Додаток сечило од од 7 милиметри, за ленти и големи коцки

Користете безбедносна кутија за безбедно складирање додатоци.

По употребата, едноставно исплакнете под млаз вода.

Дополнителни информации

БОЈА

Портокалова

Бренди

Börner

Во последниве години, веганските и вегетаријанските диети стануваат сè попопуларни, најмногу поради загриженоста за здравјето, животните или животната средина. Бидејќи вегетаријанството не е традиционален начин на јадење во нашиот регион, многу вегетаријанци се соочуваат со предизвик како и што да јадат и како да го подготват. Бернерските купувачи ја земаат вегетаријанската кујна на едно ново ново ниво затоа што здравите оброци никогаш не биле полесни за подготовка.

Само што го додадовте овој производ во кошничката: